fbpx
X
October 1, 2019

نامه ائتلاف به مجلس سنای ایالات متحده در مخالفت با لایحه کارت سبز که بر مشکلات می‌افزاید

در هفته جاری، کمیته اقدام نایاک نامه ای را در مخالفت با لایحه H.R. 1044/S.386 برای سناتورهای ایالات متحده هماهنگ و ارسال کرد. امضا کنندگان این نامه بنیاد آمریکائیان عرب‌تبار، شورای روابط آمریکایی/اسلامی، سازمان غیردولتی آمریکائی‌های جنوب آسیائی‌تبار و ۱۱ سازمان دیگر که نمایندگی جوامع مهاجر را بر عهده دارند را شامل می شود. این جوامع در صورت تصویب این لایحه تحت تاثیر آن قرار خواهند گرفت.

چرا ما با لایحه کارت سبز H.R. 1044 مخالفیم؟

این لایحه که به غلط لایحه “انصاف برای مهاجران با مهارت بالا” نام گرفته، در عمل مسیر دستیابی شهروندان ایران و تقریبا ً همه ملل دیگر را به کارت سبز مسدود خواهد کرد. ایرانیان هم اکنون نیز مشمول (دستور) منع سفر هستند و تنها برای یک بار ورود برایشان ویزای آمریکا صادر می شود. بواسطه تصویب این لایحه، مدت انتظار آنها برای دریافت کارت سبز سالها افزوده خواهد شد. در زمانی که دولت کنونی، مهاجران از دیگر کشورها را موجوداتی اهریمنی جلوه می دهد، ما اعتقاد داریم هیج یک از این سیاستهای غیر موثر و مضر، از جمله لایحه H.R.1044 از خلاء ظهور نمی کنند. بهترین راه حل برای کاستن از لیست انتظار طولانی متقاضیان کارت سبز، افزایش عرضه کارت سبز است، نه ایجاد تقابل بین گروه‌های مختلف مهاجر و وادار کردن آنها به رقابت بر سر تعداد محدود کارت سبزهای موجود.

ما چه کاری برای مقابله با این لایحه می‌توانیم انجام دهیم

شهروندان ایرانی و آمریکایی‌های ایرانی‌تبار در حال حاضر از همه جوانب مورد هجوم قرار گرفته‌اند. همراه با سیاست شکست خورده فشار حداکثری به ایران، ایرانی‌ها و آمریکایی‌های ایرانی‌تبار هم به واسطه بررسی شدید تقاضاهای ویزایشان و ممنوعیت ورود مسلمانان در معرض شدیدترین محدودیتها قرار گرفته اند.

کمیته اقدام نایاک توانسته با کسب حمایت شماری از سناتورهای ایالات متحده، از تصویب این لایحه به اتفاق آرا جلوگیری کند. علاوه بر هماهنگ کردن این نامه ائتلاف، ما با همکاری متحدانمان در مجلس نمایندگان و مجلس سنای آمریکا ادامه می دهیم تا از تبدیل شدن این لایحه به قانون جلوگیری کنیم و با بررسی همه راهکارهای ممکن، تضمین کنیم که تنها راه حلی برگزیده شود که به معنای واقعی برای همه متقاضیان مهاجرت به آمریکا منصفانه باشد.

اقدام کنید!

این تلاش به منابع (مالی) نیاز دارد و ما برای پیروز شدن به چالشهای سیاسی که جامعه ما با آن روبه رو است به حمایت شما نیاز داریم. کمک کنید تا راه دستیابی ایرانیان به کارت سبز باز بماند. برای کمک به این تلاش‌ها، شما می توانید با نماینده خود در کنگره تماس بگیرید و با کمک های مالی (به ما) تضمین کنید که منابع لازم را برای متوقف کردن این لایحه در اختیار داشته باشیم.


۲۵ سپتامبر ۲۰۱۹

به: اعضای مجلس سنای ایالات متحده

سناتورهای محترم گرامی،

به عنوان سازمانهای نماینده جوامع مهاجری که بواسطه (تصویب لایحه) H.R. 1044/S 386، موسوم به ” قانون انصاف برای مهاجران با مهارت بالا”، آسیب می بینند ما بدیوسیله مخالفتمان را نسبت به این لایحه اعلام می کنیم. نظر به اینکه این قانون پیشنهادی یکی از ستونهای نظام مهاجرتی ما را حذف خواهد کرد و تبعات جدی در پی خواهد داشت، ما از سناتورها می خواهیم که نگذارند این لایحه به اتفاق آراء در دستور کار مجلس قرار بگیرد.

ما برای درخواستمان دلایل ذیل را داریم:

  •  (1) این لایحه مشکل لیست انتظار متقاضیان را حل نمی کند بلکه صرفا ً مدت انتظار برخی را افزایش خواهد داد و تنوع نژادی را در نظام کارت سبز محدود خواهد کرد.
  •  
  •  (2) این لایحه رویکرد «صفر و یک» دارد که یک گروه از متقاضیان مهاجرت را در مقابل گروه‌های دیگر قرار می‌دهد تا بر سر یک نظام مهاجرت شکست خورده با هم رقابت کنند.
  •  
  •  (3) یک راه حل واقعی با افزایش تعداد کارت سبزهای عطا شده، تنوع نژادی را تضمین می کرد.

ما می پذیریم که حجم قابل توجه تقاضاهای ویزا در نوبت بررسی مایه تاسف است و باید حل شود. اما (لایحه) H.R. 1044/S 386 یک راه حل منصفانه نیست و می تواند مشکلات جدیدی را ایجاد کند، مشکلاتی از قبیل ایجاد انحصار برای یک گروه از متقاضیان و حذف هر نوع تنوع نژادی از این فرایند، آنگونه که وزارت خارجه (آمریکا) بدان اشاره کرده است. ما از سناتورها می خواهیم که نگذارند این لایحه به اتفاق آرا در دستور کار مجلس قرار گیرد و این تلاش غیر سازنده برای حل یک مشکل دیرپا و پیچیده را رد کنند.

با صداقت،

بنیاد آمریکائیان عرب تبار

سازمان روابط عمومی آمریکایی های با تبار جزایر اقیانوس آرام

اتحادیه کارگران آمریکایی های با تبار جزایر اقیانوس آرام

شورای روابط اسلامی آمریکا

شورای فدرال آمریکایی های با تبار جزایر اقیانوس آرام

شورای رهبری دموکراتیک آمریکایی های ایتالیایی تبار

کنسرسیوم آمریکایی های کره ای تبار در بخش خدمات و آموزش

کمیته اقدام شورای ملی آمریکایی های ایرانی تبار

کنسرسیوم ملی آمریکایی های کره ای تبار در بخش خدمات و آموزش

وکلای آمریکایی های با تبار جزایر اقیانوس آرام

کمیته اقدام سیاسی آمریکایی های پاکستانی تبار

پروژه جنوب

آمریکایی های جنوب آسیایی تبار

اتحاد آمریکایی های چینی تبار

اتحاد مهاجران مقدونیه

اتحاد رویای ما

Back to top