fbpx
X

2023 Accomplishments

محافظت از حقوق مدنی

توقف تصویب لایحه «Alien Land Law» که ایرانی آمریکایی‌ها را هدف قرار می‌داد

نایاک نیروهای داوطلب خود را بسیج کرد تا تصویب قوانین تبعیض‌آمیز درباره ممنوعیت خرید ملک بر اساس تبار ملی مهاجران از جمله ایرانیان را متوقف کند.

جلوگیری از تصویب قانون ممنوعیت سفر از آمریکا به ایران

ما موفق شدیم جلوی تصویب قانونی که سفر از آمریکا به ایران را جرم تلقی می‌کرد بایستیم.

پیشبرد صلح و دیپلماسی

حمایت از دیپلماسی برای آزادی ایرانیان آمریکایی و اطمینان از اینکه تحریم‌ها ورود کالاهای بشردوستانه را برای ایرانیان مسدود نمی‌کند

در همان هنگام که بسیاری در واشنگتن دی سی تلاش می‌کردند مانع تلاش‌ها برای آزادی گروگان‌های ایرانی-آمریکایی شوند و استفاده از منابع مالی برای ورود غذا و دارو به ایران را مسدود کنند، ما برای یک اقدام مهم و موثر دیپلماتیک و بشردوستانه در این زمینه تلاش کردیم.

هماهنگی شبکه داوطلبان نایاک برای ترویج آتش‌بس و جلوگیری از جنگ منطقه‌ای

ما از همان تاریخ ۷ اکتبر خواستار آتش‌بس فوری بودیم و تا امروز هزاران داوطلب را بسیج کرده‌ایم تا با نمایندگان خود دیدار کنند و درخواست آتش‌بس را به آنها برسانند.

ایجاد قدرت سیاسی و نمایندگی صدای ایرانیان‌آمریکایی

نایاک اکشن به سه نامزد زن ایرانی آمریکایی کمک کرد تا در انتخابات‌های ایالتی و محلی پیروز شوند

ما دوباره به آتوسا ریسر (منتخب مجلس ایالتی ویرجینیا)٬ میترا جلالی (شورای شهر سن پل در ایالت مینسوتا) و پریسا دهقانی تفتی (دادستان ایالت ویرجینیا) برای پیروزی‌شان در انتخابات تبریک می‌گوییم!

داوطلبان نایاک در ۱۵ ایالت دربیش از ۵۰ جلسه با نمایندگان محلی٬ ایالتی و فدرال شرکت کردند

انجمن‌های وابسته به نایاک در شهرها و ایالت‌های آمریکا موفق شدند که نوروز را در برنامه‌های محلی بگنجانند.

داوطلبان نایاک در کلرادو٬ واشنگتن٬ شیکاگو٬ سانتا مونیکا و دیگر شهرها موفق شدند تا «مصوبه نوروز» را تصویب کنند.

حمایت از قوانین مهاجرتی عادلانه

دادخواهی برای پناهندگان ایرانی

به دنبال تلاش‌های حمایتی ما از معترضین در بحبوحه اعتراضات سراسری در ایران، دولت بایدن سرعت رسیدگی به تقاضاهای پناهندگان ایرانی را در ماه مارس ۲۰۲۳ افزایش داد.

دادخواهی برای ویزای دانشجویان ایرانی

ما به وزارت امور خارجه آمریکا فشار آوردیم تا سرعت رسیدگی به درخواست ویزای صدها دانشجوی ایرانی که تقاضای آن‌ها در بوروکراسی اداری گیر کرده بود افزایش دهند.  

همبستگی با مردم ایران

NIAC HUMAN RIGHTS TRACKER (3)

کمک برای توسعه و پیشبرد مراحل تصویب قوانینی برای اعلام همبستگی با مردم ایران که مورد حمایت دو حزب دمکرات و جمهوری‌خواه بود

در یکی از اولین اقدامات کنگره ۱۱۷ام٬ نمایندگان قانونی را تصویب کردند که به آزادی اینترنت پرداخته بود و از تحریم‌های هدفمند (و نه تحریم‌های گسترده) حمایت می‌کرد. این قانون مورد حمایت نایاک هم بود. ما توانستیم حمایت اکثریت دو حزب را از این قانون در سنا به دست بیاوریم.

دادخواهی برای آزادی اینترنت برای ایرانیان

با تلاش‌ها و پیگیرمان برای این‌ که مطمئن شویم تحریم‌ها دسترسی به اینترنت ماهواره‌ای و سایر ابزارهای ارتباطی را مسدود نمی‌کند موفق شدیم تصویب قانونی را ببینیم که اطمینان حاصل می‌کرد شرکت‌های خصوصی در آمریکا به ایرانیان اجازه دسترسی به خدماتشان را می‌دهند.

معرفی فعالان حقوق بشر در ایران

ما تاکنون بیش از ۵۰ نسخه Human Rights Tracker را درباره حقوق بشر در ایران منتشر کرده‌ایم.

مبارزه با دروغ‌پراکنی

niac truth

انتشار وبسایت NIACTruth.org

ما در مقابل کمپین‌های دروغ‌پراکنی و اطلاعات نادرست که تلاش می کرد صدای ایرانی آمریکایی‌های حامی صلح را خفه کند، ایستادیم.

انتشار بی‌طرفانه اخبار داخل ایران

خبرنامه Iran Unfiltered به صورت هفتگی آخرین اخبار سیاسی و اجتماعی داخل ایران را برای سیاست‌مداران و خبرنگاران و دیگر خوانندگان منتشر می‌کند.

اینجا درباره نایاک بیشتر بخوانید و عضو خبرنامه آن شوید

نایاک به خاطر شفافیت در امور مالی خود نشان Candid Platinum Seal را دریافت کرده است که منحصراً به سازمان‌های غیرانتفاعی اعطا می‌شود که در مدیریت و برنامه‌ها و ارائه سرویس به اعضا و همچنین در امور مالی و حسابرسی خود شفاف بوده‌اند.

سپاسگزاریم!

نایاک به عنوان یک سازمان مردم‌نهاد، فعالیت‌ها و موفقیت‌های خود را مدیون جامعه ایرانی‌آمریکایی، متحدان، همفکران و حامیان این نهاد مردمی می‌داند. از شما می‌خواهیم که ما را همچنان حمایت مالی کنید تا بتوانیم اهداف خود را دنبال کنیم و به پیش برویم.